SVĚDECTVÍ...

1. července 2013 v 20:11 |  ZAMYŠLENÍ NAD...


... O SÍLE VÍRY V UTRPENÍ A MODLITBĚ


(volný překlad podstatných částí diskusního příspěvku k poselstvím Warnung ze dne 1.7.2013 - ZUSCHRIFTEN č. 1270)


"... děkuji za slova uznání o mém způsobu modlení...
Je to tím, že nemám žádného skvělejšího učitele, než jakým je sám Pán. Zejména škola utrpení, přijetí kříže a z toho plynoucí pokora jako obzvláštní vztah lásky je to, co mi umožňuje poznat Trojjediného Boha. Mohl bych uvést řadu takových prožitků, které byste označili slovem zázrak.
… stále více se mi zdá, že se blížím k onomu mezníku, kdy začnu své utrpení přijímat s radostí a povděkem. Je to stadium, o kterém mohu povědět jenom vám, těm, kteří věříte pravdivosti poselství Varování a modlíte se modlitby kampaně.
Vnější svět by mne nepochopil, zneuznal by mě a pokládal by mě za duševně vyšinutého, proto si to prozatím uchovávám jenom ve svém srdci.
nepatřím k dětem tohoto světa. Až příliš se od nich odlišuji, pročež mne hodnotí jako "ne zcela při smyslech". To je také forma utrpení, která často dost bolí a o které se náš Pán Ježíš v poselstvích (MBM) také někdy zmiňuje...
Při takovém postoji k modlitbě ... víra se stává silnější a neochvějnou. Existuje však také jedno ALE: náročnost prověřování víry roste stejnou měrou jako víra. A důvěra a vnitřní spjatost s PÁNEM se pak stupňuje až k neuvěření. ...
Při tom je velmi důležité čtení Bible a rozjímání o přečteném... Když mi nějaká část Svatého Písma není jasná, … pak o tom mluvím s Ježíšem jakožto Slovem Božím zcela bez obalu a přirozeně. A dotírám na Něj, dokud mi to On neřekne. Může se to stát hned, ale může to trvat i celé dny, což vyžaduje mou trpělivost. … (následuje část s oslovením Ježíše a reprodukující zcela neformální, osobní zdůvodnění žádosti se závěrečným poděkováním...)
Nyní bych vám na základě jedné citace z Písma svatého chtěl ukázat, jak vždycky můžete od Pána dostat, co od Něj žádáte, pokud to má posvátný účel. Jedná se o verš 11,24 z evangelia sv. Marka:
"Proto vám pravím: Věřte, že vše, oč v modlitbě prosíte, jste j obdrželi, pak vám to bude dáno."

"… všechno, oč v modlitbě prosíte..."
I když Bůh už předem zná naši prosbu, musíme Ho (o to) nejdříve požádat. To je nezbytné při komunikaci s Ním.
Když chci například zatopit v kamnech, aby mi poskytly teplo, také nemohu zvolit opačný postup a sám určit: ´dnes to uděláme naopak - nejdříve se rozehřejte vy, a pak já vám dodám nezbytné dříví´. Každý pochopí, že v tomto případě to takhle nejde, proč to tedy chceme prosadit při modlitbě?

"Věřte..."
Víra je předpokladem, a sice bezpodmínečná víra.
Když půjdu nakupovat, také věřím (domnívám se, předpokládám), že v daném obchodě dostanu, co potřebuji, jinak bych tam přeci nešel, ne? U Boha však často připouštíme, že to, oč žádáme, nemá pro nás v zásobě či na skladě a nemůže nám to dodat ani dodatečně. Předstupujeme před Něho se svým "snad" a "možná", pak nám nemůže dát nic, když my v Něj nemáme důvěru a nevěříme v Jeho pomoc. Slova jako "Pokud je to možné..." nebo "Můžeš-li..." nebo také "Jestliže chceš..." a podobně potvrzují naši slabou víru, ovlivněnou pochybnostmi.
S Bohem se mohu setkat pouze ve VÍŘE, každé jiné setkání je fiktivní a iluzorní.

"...že jste j obdrželi..."
V této části verše musím porozumět tomu minulému času. Že totiž to, oč jsem žádal, už mám.
To jako bych stál v nějaké prodejně občerstvení, kde to, co chci, je už přede mnou rozprostřeno. Jsem ujišťován, že si to mohu vzít, stačí, abych si to jen položil na talíř. Kolik radosti tak můžeme prožívat při modlitbách kampaně, když se je modlíme s vědomím, že to, oč žádáme, a ještě navíc slovy Páně, je již realitou. Je to již nachystáno. Ten náš talíř, to je totiž náš smyslový svět. Co žádáme, to je již splněno a v našem světě se viditelně projeví.

"...pak vám to bude dáno."
Jako Boží děti smíme zakoušet a prožívat svět. Pokud jsme si toho vědomi, proč tedy neustále svěšujeme koutky úst?

Promiňte, nechtěl jsem vás poučovat, jenom přimět k přemýšlení. K myšlenkám, které nás ve shonu dne mohou přivést k hlubokému klidu a poznání Boha.
V lásce Ježíše vám oddaný...

http://www.herzmariens.de/neu_g.htm
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama